15.1 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Man City e feston titullin me fitore ndaj Chelseat

Në ndeshjen e parë si kampion i sezonit 2022/23, Manchester City ka shënuar fitore ndaj Chelseat.

Ndeshja e zhvilluar sot në “Etihad Stadium” përfundoi me rezultatin 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores për “Qytetarët” e shënoi Julian Alvarez, në minutën e 12-të.

Sulmuesi argjentinasi e gjeti rrjetën edhe në minutën e 71-të, por goli iu anulua nga VAR-i për shkak të prekjes së topit me dorë.

Kjo ndeshje i takoi javës së 37-të dhe të parafundit në Premierligë.

Manchester City është lider me 88 pikë të grumbulluara, teksa Chelsea ndodhet në pozitën e 12-të me 43 pikë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...