3.7 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Manchester City në fron të Premier League-s

Manchester City ka shënuar fitore në udhëtim te Bournemouth me rezultat 1-0 dhe ka marr kreun e klasifikimit në Kampionatin Anglez.

Citizens shënuan fitore shumë të rëndësishme në garën për titull të Premier League-s.

Riyad Mahrez shënoi golin e vetëm kur po luhej minuta e 55 pas asistimit nga David Silva.

Në krye të tabelës City ka 71 pikë, dy më tepër se Liverpooli që ka një ndeshje më pak. Kurse Bournemouthi në vendin e 12 ka 34 pikë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...