6.6 C
Pec
E enjte, 23 Mars, 2023

Manifestimi “Flaka e Janarit 2023”, agjenda ditore deri në koncertin e mbrëmjes

Komuna e Gjilanit, organizon manifestimin e përvitshëm “Flaka e Janarit 2023”.

Me anë të një njoftimi, komuna bëri të ditur agjendën ditore, që fillon me hohaxhe, në orën 08:00 dhe mbyllet në orën 20:00 me një koncert.

Agjenda:

Ora 08:00 – bëhen homazhe në Varrezat e Dëshmorëve dhe lapidarëve në qytet;

Ora 09:00 – realizohet vizitë familjeve te heronjve Rexhep Mala, Nuhi Berisha dhe Kadri Zeka;

Ora 10:00 – vizitë në Mejtepin e Bresalcit.

Ora 11:30 – vizitë në Perlepincë ekspozitës fotografike, dokumentar dhe program artisitik;

Ora 15:00 – koncerti për fëmijë në sheshin “Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha”;

Ora 18:00 – muzikë kamertale nga Kori i Universiteti “Kadri Zeka” nën udhëheqjen e Prof. Dr. Drita Kryeziu, Teatri i Qytetit;

Ora 19:00 – ndizen 32 flakadanë si simbolikë për 32 vjetorin e “Flakës së Janarit”, Varrezat e Dëshmorëve;

Ora 20:00 – muzikë për të rinj nga Korab Kallaba me bend dhe DJ, ish-Galeria e Qytetit. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...