24 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

Maqedonci merr pjesë në shënimin e 210-vjetorit të krijimit të trupës së karabinierëve

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci mori pjesë në ceremoninë e shënimit të 210-të vjetorit të krijimit të trupës së karabinierëve.

Maqedonis ishte i ftuar nga komandanti i MSU KFOR, kolonel, Massimo Rosati.

Me këtë rast, Maqedonci i shprehu falënderimin kolonelit Rosati dhe autoriteteve të tjera të pranishme, për kontributin e vlefshëm që trupat italiane kanë dhënë në kuadër të misionit të KFOR-it./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...