7.9 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Maqedonci: Ushtarakët e FSK-së, janë ndër më të motivuarit nga të gjitha ushtritë – e thonë edhe të tjerët

Ejup Maqedonci ai ka folur për ushtarakët e Kosovës, ku thotë se janë shumë të motivuar. Sipas tij, ky motiv vjen për shkak të historisë që e ka populli i Kosovës.

“E vërteta është e ushtarakët e vendit tonë kanë arsyeje dhe motive se shumë ushtarakë të vendit të rajonit, veçanërisht duke e pasur parasysh historinë tonë. Populli i Kosovës ka qenë një popull kryengritës, një popull që nuk e ka ndalur përpjekjen për liri me shkuj. Kjo përpjekje ka rezultuar me çlirimin e Kosovës”.

“Mund të them më përgjegjësi të plot se ushtarakët e Kosovës janë ndër më të motivuarit nga të gjitha ushtritë”, ka thënë ai teksa thotë se këtë “e thonë edhe të tjerët”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...