15.6 C
Pec
E hënë, 27 Maj, 2024

Maqedonci: “Ushtari më i mirë 2024” tregon për nivelin e bashkëpunimit të FSK-së me vendet partnere

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka dhënë komentet e tij lidhur me mbajtjen për disa ditë të garës ndërkombëtare “Ushtari më i mirë 2024”.

Ai ka thënë se pjesëmarrja e tete vendeve dhe 29 ushtarëve ndërkombëtarë në këtë garë tregon për nivelin e bashkëpunimit që Forca e Sigurisë së Kosovës ka me vendet partnere.

“Pjesëmarrja e garuesve nga ushtritë e vendeve partnere dhe të rajonit në këtë garë dëshmon shkallën e lartë të bashkëpunimit me vendet partnere, që FSK e ka krijuar me disiplinë, përkushtim dhe profesionalizëm”, ka shkruar Maqedonci.

Fitues i kësaj gare ka dalë ushtari i FSK-së, Sead Veseli, që është pjesëtar i Regjimentit të Tretë të Këmbësorisë./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...