15.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

Maqedonia goditet nga tërmeti

Sot rreth orës 12 e 19 minuta në Maqedoninë e Veriut është regjistruar një tërmet i dobët.

Sipas Qendrës Evropiane Sizmologjike, epiqendra ka qenë 11 kilometra në veriperëndim të Ohrit në thellësi prej dy kilometra me magintudë prej 2.3 shkallë, ndërsa i njëjti është ndjerë në Strugë dhe rrethinë.

Po ashtu tërmeti është ndjerë në Shqipëri./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...