20 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Mariah Carey rikthen albumin e humbur në një zhanër të rrallë

Diva e muzikës botërore, Mariah Carey, e ka “gjetur” albumin e saj të 1995-ës, “E bija e shëmtuar e dikujt”, dhe tani do ta publikojë të plotë.

Më 2020, Carey e kishte zbuluar në memoarin e saj të ri, “Krijimi i Mariah Careyt”, se ajo kishte punuar në një album të zhanrit rok alternativë në mes të 1999-ave.

Ndërkaq tani, në një intervistë të re për Rolling Stone, ajo e ka konfirmuar që e ka gjetur versionin ‘e humbur’ të albumit me zërin e saj si vokal kryesor.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...