21.6 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

“Marrëveshja Beograd dhe Prishtinë?!”, Rama kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus?

Kryeministri Edi Rama ka shprehur shqetësimin për një reagim të OKB-së në lidhje me marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë, që është cilësuar si “marrëveshja mes Beogradit dhe Prishtinës”. Në një postim në Twitter, kreu i qeverisë kërkon shpjegime nëse bëhet fjalë për një gabim serioz apo lapsus.

“’Beogradi dhe Prishtina’?! Një gabim serioz apo një lapsus? Emri zyrtar i saj është ‘Marrëveshja për rrugën drejt normalizimit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë’ dhe do të ishte e papranueshme nëse SHBA nuk do ta përdorte këtë emër të duhur qëllimisht. Ju lutemi jepni sqarime menjëherë”, shkruan Rama./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...