15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Marrëveshja e grurit/ Ukraina hedh poshtë propozimin e Erdogan: Nuk mbështesim lehtësimin e sanksioneve ndaj Moskës

Një zyrtar i lartë ukrainas ka hedhur poshtë propozimin e Turqisë, e cila kërkoi që Kievi të zbusë qëndrimin e tij për të rinovuar marrëveshjen e grurit të Detit të Zi.

Këshilltari i presidentit Zelensky u shpreh se Ukraina nuk do e mbështesë lehtësimin e sanksioneve ndaj Moskës ose politika të tjera toleruese.

“Le të jemi realistë dhe të ndalojmë së diskutuari mundësi që nuk ekzistojnë, aq më pak të inkurajojmë Rusinë të kryejë krime të mëtejshme”, tha Mykhailo Podolyak.

Ai i bëri këto komente kur kur u pyet për komentet e bëra nga Presidenti turk, Erdogan, të hënën pas bisedimeve me udhëheqësin rus, Vladimir Putin./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...