3.7 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Masakër në një festival në Izrael, gjenden 260 trupa të vrarë nga militantët e Hamas

Një masakër e vërtetë dyshohet se ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në jug të Izraelit.

Ekipet e shpëtimit thonë se kanë gjetur më shumë se 250 trupa të pajetë në vendin e një festivali muzikor të mbajtur në shkretëtirë dhe që ka rënë preh e sulmit të militantëve të Hamas.

Mediat botëtore kanë publikuar pamje nga përpjekja e të rinjve për t’u larguar ndërsa ndiqen nga ekstremistët./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...