5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Mazda MX-5 shënon 30-vjetorin me edicion të veçantë

Kompania e njohur japoneze e veturave, Mazda, në panairin e veturave në Chicago ka shënuar 30-vjetorin nga promovimi i gjeneratës së parë të modelit të saj legjendar MX-5, në një edicion të veçantë me eksterier me ngjyrë portokalli.

Ky edicion i veçantë mban emrin Mazda MX-5 30th Anniversary Edition, dhe karakterizohet me set të rrotave “Rays RE40 ZS30” me ngjyrë të zezë, frenat “Brembo” me ngjyrë portokalli, amortizatorët “Bilstein”, etiketën “30th Anniversary”, ulëset sportive “Recaro”, sistemin e zërimit “Bose” me 9 altoparlantë, si dhe detajet ngjyrë portokalli në ulëse, dyer dhe rreth marshit, transmeton Koha.net.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...