8.9 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Mbi 1400 viktima nga tërmeti në Turqi dhe Siri, vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar

Mbi 1400 persona raportohet të kenë vdekur si pasojë e tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë dhe Sirinë.

Në orët e para të së hënës, një tërmet i fortë me shkallë 7.8 ballë i ka goditur dyja vendet.

Reuters raporton se në shtetin turk kanë vdekur mbi 900 persona derisa 550 të tjerë në Siri.

Derisa tërmet është ndjerë edhe në Liban dhe Qipro.

Po vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar të cilët kanë mbetur nën rrënoja./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...