22.6 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Mbi 700 aplikime për subvencionet e Ministrisë së Ekonomisë për pajisje shtëpiake

Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se në vetëm një javë janë bërë 724 aplikime në thirrjen për subvencionim të pajisjeve.

Në thirrjen për mbështetjen e konsumatorëve familjarë në investimin në pajisje shtëpiake efiçiente përfshihet subvencionimi i makinave rrobalarëse, makinave enëlarëse dhe  frigoriferëve ose frigoriferëve me ngrirëse.

ME njofton se aplikimet vazhdojnë të jenë të hapura.

Njoftimi i plotë:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...