11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Mbi 99 mijë qytetarë morën dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19

Po vazhdon procesi i vaksinimit kundër Covid-19 në gjithë vendin.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 333.705 doza të vaksinës.

 

Deri më sot 99.377 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, kurse dozën e parë e morën 234.328 qytetarë.

Vaksinën kundër Covid-19 mund ta marrë çdo qytetar mbi moshën 18-vjeçare.

Në vend administrohen vetëm vaksinat e Pfizer dhe AstraZeneca, ku qytetarët mund të zgjedhin llojin që dëshirojnë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...