16.7 C
Pec
E premte, 26 Maj, 2023

Mbledhja e përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë, detaje të takimit të nëntë me radhë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar mbajtjen e një mbledhje të përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë.

Kurti në një postim në rrjetin social Facebook ku ka postuar pamje të mbledhjes së Qeverisë të mbajtur të mërkurën kanë thënë mbledhja e radhës do të jetë ajo e përbashkëta me Qeverinë e Shqipërisë.

Qeveria e Kosovë dhe Shqipërisë kanë mbajtur 8 mbledhje të përbashkëta deri më tani.

Ndërsa, që mbledhja e radhës pritet të mbahet në qershor.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...