26.4 C
Pec
E hënë, 15 Korrik, 2024

Mblidhen sot dy komisione

Gjatë ditës së sotme, do të mblidhen dy komisione parlamentare.
Më poshtë, janë detaje lidhur me këto mbledhje.

10:00Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione diskuton lidhur me mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për statusin dhe të drejtat e personave paraplegjikë dhe tetraplegjikë. (Kuvendi i Kosovës, N10)

11:00Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton kërkesën buxhetore të Kuvendit të Kosovës për vitin 2025, në bazë të Qarkores së parë buxhetore të MFPT-së; si dhe raportet vjetore financiare të RTK-së dhe të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik. (Kuvendi i Kosovës, salla C203) /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...