4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Mblidhen sot katër komisione

Ditën e sotme, katër komisione do të zhvillojnë punime.
Më poshtë, janë detajet lidhur me këto organizime.

09:30Komisioni i posaçëm për shqyrtimin e kandidatëve për emërim në Gjykatën Kushtetuese, mban mbledhje.  Merr vendim për për publikimin e thirrjes/ftesës publike për zgjedhjen një gjyqtari në Gjykatën Kushtetuese të Republikës së Kosovës.(Kuvendi i Kosovës, salla C203)

10:00Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione, shqyrton peticionin e Sindikatës sё Policisë sё Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla N302)

11:00Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport, shqyrton Planin e Punës së Komisionit për sesionin vjeshtor 2023.(Kuvendi i Kosovës, salla N204)

13:30

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, mban mbledhje. Shqyrton raportinVjetor Financiar për Buxhetin e vitit 2022 si dhe të OSHP-së, ARKEP-it, ZRrE-së etj. (Kuvendi i Kosovës, salla C203)

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...