20.2 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Mblidhen sot pesë komisione

Ditën e sotme, do të zhvillojnë punimet pesë komisione të ndryshme.
Më poshtë, mund të shihni detajet rreth mbledhjes së këtyre komisioneve.

10:00Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport mbanë mbledhjen e radhës. (Kuvendi i Kosovës, salla N225)

10:00Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport mbanë mbledhjen e radhës. (Kuvendi i Kosovës, salla N225)

10:30

Komisioni Ad hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të Bordit të RTK-së bënë intervistimin e  kandidatëve të propozuar për anëtarë të Bordit të RTK-së. (Kuvendi i Kosovës, salla N303)

11:30

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike bënë shqyrtimin e Raportit vjetor të performances së Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2022. E ftuar Vlora Spanca, Auditore e Përgjithshme.  (Kuvendi i Kosovës, salla N302)

13:00

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim bënë shqyrtimin e Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për mjekësinë ligjore. (Kuvendi i Kosovës, salla N302)

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...