15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Mblidhet Kryesia e Kuvendit, në rend dite themelimi i Komisionit Hetimor për subvencionimin e blerjes së teksteve shkollore

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës.

Në mbledhjen që pritet të nis në orën 11:00, në rend dite janë 42 pika për diskutim.

Këtu bëjnë pjesë edhe votimi i disa marrëveshjeve ndërkombëtare si dhe themelimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për procesin e subvencionimit të blerjes së teksteve shkollore dhe mjeteve mësimore për nxënësit e nivelit të Arsimit fillor dhe Arsimit të Mesëm të Ulët për vitin shkollor 2023/2024. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...