8.2 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Mbreti Charles III u diagnostikua me kancer, presidentja Osmani i uron shërim të shpejtë dhe të plotë

Mbreti Charles është diagnostikuar me një formë kanceri, ka njoftuar pallati mbretëror Buckingham.

Lloji i kancerit nuk është zbuluar, por sipas një deklarate të pallatit, Mbreti filloi “trajtimet e rregullta”.

E pas këtij lajmi, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një postim në X i uron shërim të shpejtë dhe të plotë.

“….Populli i Kosovës u bashkohet me shpresë dhe solidaritet, duke i uruar Madhërisë së Tij shërim të shpejtë dhe të plotë”, shkruan presidentja. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...