29.4 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Mbreti i Roland Garros gjunjëzohet në rundin e parë në pjesëmarrjen “lamtumirëse”

Rafael Nadal është mposhtur 3:0 në sete nga Alexander Zverev në rundin e parë të Roland Garrosit.

14-herë fituesi i këtij Grand Slami, humbi pas tre orësh lojë, 6:3, 7:6 dhe 6:3.

Spanjolli e ka lënë të kuptohet që kjo mund të jetë dhe të mos jetë pjesëmarrja e tij e fundit në turneun që e “privatizoi” për gati dy dekada./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...