11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Mbyllen 22 lokale të masazhit, punonin edhe të miturat

22 lokale të masazhit janë mbyllur nga Policia e Kosovës, në aksionin “Masazha 2019”, i organizuar në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, inspektoratin e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë dhe Administratën Tatimore të Kosovës.

Ky aksion ka rezultuar me inspektimin e 48 lokale të cilat veprimtarinë e tyre e kanë masazhin, ku vetëm gjatë këtij vitit, janë arrestuar 18 persona.

Në një konferencë për media, Riza Murati, nga Drejtoria kundër Trafikimit me Qenie Njerëzore në kuadër të Policisë së Kosovës, poashtu ka bërë të ditur se janë hasur edhe pesë punëtore të mitura.

Murati shtoi se janë në gjithsejtë gjatë vitit 2019 janë arrestuar 41 persona.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...