4.1 C
Pec
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Mbyllet Fondi për izolim të shtëpive, pranohen mbi 2 mijë aplikime

Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë ka njoftuar se është mbyllur aplikimi për thirrjen publike “Zbatimi i Masave të Efiçiencës së Energjisë për Shtëpitë Individuale të Banimit”

Sipas këtij fondi, mbyllja e parakohshme është rezultat i pranimit të mbi 2 mijë aplikimeve “të cilat përmbushin buxhetin e destinuar për subvencionim të masave, izolim të mureve, kulmit dhe ndërrim të dyerve e dritareve të jashtme, deri në 45% të shumës (5% bonus për shtëpitë që janë pronë e gruas ose bashkëpronësi e çiftit) duke mos kaluar kufirin maksimal 5500 euro”, thuhet në njoftim.

Tutje, bëhet e ditur se aplikacionet kanë filluar të shqyrtohen sipas radhës së arritjes së tyre,dhe se tashmë janë dorëzuar edhe letrat e para të para-aprovimit.

“Të gjithë ata që pranojnë këtë dokument, duhet të ndjekin edhe më tutje rregullat e parapara në thirrjen publike (Thirrja Publike) deri në përfundim të procesit kur edhe marrin paratë”, thuhet në njoftim. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...