5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Mbyllet protesta e opozitës në Shqipëri

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka mbyllur protestën e opozitës sot. Në mungesë të kreut të PD-së, Lulzim Basha, Paloka ndan edhe mesazhin e tij nga Brukseli.

Paloka u shpreh se në mungesë, kreu demokrat u dërgon një përshëndetje protestueve ndërsa vazhdon takimet në Bruksel si pjesë e fitore së ardhshme.

“Edhe njëher doja t’ju përshëndes dhe t’ju falënderoj për sot për të arritur nesër në fitoren e sigurtë. Dua t’ju përshëndes edhe në emër të zotit Basha, i cili vazhdon takimet në Bruskel që janë pjesë të fitores që na pret.

Jemi nisur në një rrugë që nuk ka rrugë tjetër përveç fitores. Nuk ka asnjë forcë që ndal qytetarët të protestojnë për të drejtat e tyre. Nuk ka asnjë forcë që na ndal. Nuk do ketë asnjë ditë stabilitet për këtë qeveri derisa të kthehet demokracia. Suksese dhe fitore.”- u shpreh Paloka.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...