18.9 C
Pec
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Me gjithë kundërshtimin e banorëve, Komuna e Prishtinës mbyll për automjete rrugën “Rexhep Luci”

Me gjithë kundërshtimin e banorëve Komuna e Prishtinës ka vendosur të mbyllë për automjete një pjesë të rrugës “Rexhep Luci”.

Në këtë rrugë janë dërguar merimangat për të larguar veturat që janë aty.

Aksioni është duke u asistuar edhe nga Policia e Kosovës, ndërkohë që disa banorë janë duke kundërshtuar.

Vendimi për mbylljen e kësaj rruge, një pjese të rrugës “Qamil Hoxha” si dhe rrugëve dhe rrugicave në kampusin universitar, është publikuar nga Komuna më 21 gusht dhe është thënë se do të hyjë në fuqi nga një shtatori (sot). Rrugët në kampusin universitar nuk janë mbyllur të hënën.

Ndërkohë ditë më parë banorët e rrugës “Rexhep Luci” në Prishtinë janë shprehur kundër vendimit të kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama, që kjo rrugë të shndërrohet në shesh.

Ata kanë nënshkruar një peticion publik, ndërsa kanë thënë se vendimi është marrë pa u ndjekur procedurat dhe është kundërshtuar me nënshkrimin e 90 për qind të banorëve/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...