25.7 C
Pec
E enjte, 13 Qershor, 2024

ME: Hapet thirrja për mbështetjen e konsumatorëve familjarë në sisteme të energjisë së ripërtëritshme

Ministria e Ekonomisë njofton se është hapur thirrja e sistemit për fillimin e familjeve në sistemet e saj të ripërtëritshme – diellore për ngrohjen e ujit sanitar.

Bëhet e ditur se në këtë rast do të subvencionohet 40% e vlerës investive të kompletit të sistemit diellor për ngrohjen e ujit sanitar, apo deri në 1,000.00 €.

Aplikimi për subvencionim është i ndarë në dy faza, dhe në të dyja fazat e aplikimit bëhet online përmes platformës e-Kosova.

Afati i aplikimit për fillimin e parë është i hapur deri më 31 gusht 2024, ndërsa për fillimin e dytë është deri më 31 tetor 2024./Njeshi/

Linku për aplikim : https://ekosova.rks-gov.net/468

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...