7 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Me një minutë heshtje, Qeveria e Kosovës nisi mbledhjen për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri

Qeveria e ka nisur mbledhjen e sotme me një minutë heshtje në nderim të viktimave të tërmetit në Turqi dhe Siri.

“Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të viktimave të cilët humbën më të dashurit të tyre”, tha kryeministri Albin Kurti.

Kurti tha se Kosova është pranë Turqisë dhe e gatshme për mbështetje.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...