27.8 C
Pec
E martë, 18 Qershor, 2024

Me tanke e fishekë, Gjermania ndihmon ushtarakisht Ukrainën

Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën.

“Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë tanke luftarake Leopard 1 F5 të ofruara së bashku me Danimarkën”, bënë të ditur nga Ministria Federale Gjermane e Mbrojtjes, transmeton Klankosova.tv

Sipas informacionit në faqen e ministrisë, paketa e asistencës përfshin gjithashtu një mjet rikuperimi të blinduar, mbi 1.75 milion fishekë për armë zjarri, 111 pushkë, 540 mitralozë etj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...