19.2 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Me vota unanim, Mitrovica e Veriut pranohet si anëtare e Asociacionit të Komunave të Kosovës

Mitrovica e Veriut sot është anëtarësuar në Asociacionin e Komunave të Kosovës. Për këtë ka reaguar kryetari i Shtimes, Qemajl Aliu.

Ai tha se kjo është ditë e rëndësishme për institucionet e Republikës së Kosovës.

“Kjo është ditë e rëndësishme për institucionet e Republikës së Kosovës ku në respektim të ligjshmërisë dhe kushtetutshmërisë, Komuna e Mitrovicës së Veriut u bë pjesë e Asociacionit të Komunave të Kosovës, ku bashkërisht punojmë dhe e ndihmojmë njëra-tjetrën”, ka shkruar Aliu.

Ai i ka ftuar edhe komunat tjera që nuk janë pjesë e Asociacionit, “të ndjekin shembullin e Mitrovicës së Veriut dhe kryetarut Atiq.

“Ftoj edhe komunat e tjera që ende nuk janë pjesë e ASK-së ta ndjekin shembullin e Mitrovicës së Veriut dhe Kryetarit Atiq, që ju urojmë suksese dhe punë të mbarë në të mirë të të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës, të çdo etnie dhe pa asnjë dallim.”/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...