4.7 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Medvedev e quan sulmin në Moskë sulm terrorist

Ndërsa natyra e sulmit në sallën e koncerteve në Moskë ende nuk është konfirmuar, nënkryetari i këshillit rus të sigurimit ka konfirmuar se ishte një incident terrorist.

Dmitry Medvedev tha se ai dërgoi ngushëllimet e tij të sinqerta për familjet e të vrarëve në “sulmin terrorist”.

“Terroristët kuptojnë vetëm terrorin hakmarrës. Asnjë gjyq apo hetim nuk do të ndihmojë nëse forca nuk kundërshtohet me forcë, dhe vdekjet nga ekzekutimet totale të terroristëve dhe represionet kundër familjeve të tyre. Përvoja botërore”, u shpreh ai, raporton SkyNews.

Ai paralajmëroi se nëse vërtetohet se Ukraina qëndron pas të shtënave, të cilat thuhet se kanë lënë 40 të vdekur dhe më shumë se 100 të plagosur, atëherë ata do të “shkatërrohen pa mëshirë”.

“Nëse vërtetohet se këta janë terroristë të regjimit të Kievit, është e pamundur të trajtohen ndryshe me ta dhe me frymëzuesit e tyre ideologjikë”, shtoi ai.

“Të gjithë ata duhet të gjenden dhe të shkatërrohen pa mëshirë si terroristë. Përfshirë zyrtarët e shtetit që kreu një mizori të tillë.”/Njeshi

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...