25 C
Pec
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Medvedev fiton ndaj Sinner dhe kalon në gjysëmfinale të Wimbledon

Danil Medvedev është gjysëmfinalisti i parë i Wimbledonit për këtë vit.

Tenisti rus, në çerekfinale mposhti italianin Jannik Sinner, me rezultat 3-2 në sete, 6-7, 6-4, 7-6, 2-6, dhe 6-3.

Medvedev në gjysëmfinale e pret fituesin e ndeshjes Alcarez – Paul./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...