10 C
Pec
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Megaoperacion antidrogë me 83 të arrestuar në Itali, Holandë dhe Spanjë! Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve shqiptarë, sekuestrohet kokainë

Një megaoperacion për goditjen e një rrjeti të trafikut ndërkombëtar të drogës është duke zhvilluar nga Interpol, Europol, anti-mafia italiane SPAK dhe policia shqiptare.

Sipas informacioneve të deritanishme, 83 persona janë vënë në pranga, një numër i madh i tyre shtetas shqiptarë, të cilët ishin pjesë e një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogërave si kokainë, heroinë dhe kanabis.

Bëhet fjalë për persona nga Gjermania, Spanja, Mbretëria e Bashkuar.

Mes të arrestuarve nga Shqipëria janë edhe vajza.

EMRAT: Kledjon Mucollari, Ervis Vangjeli, Eljon Laci, Kristian Ibrahimaj, Alban Mahilaj, Klaudia Sulejmani, Besmir Selamaj, Gabriela Avduli, Francesko Doda, Altin Ymeraj, Erando Mara, Antonio Hoxha, Elsit Vera, Dritan Begaj, Mark Lisi, Ergys Leka, Fatmir Gjeci, Astri Dedaj, Syrja Kapaj, Mark Malocaj, Alket Muca, Xhulio Kastrati, Elvis Kuci, Klisman Cepele, Elton Kullolli, Pajtim Kullolli, Ergi Tomorri, Manuel Mone, Alban Ramadani, Gjon Ndreu, Simon Myftari, Blerim Myftari, Lorenco Malaj, Bajram Malaj, Ani Kuci, Spiro Petro, Emiljano Balla, Armand Meco, Fael Xhelili, Renato Qevani, Emirjan Hoxha, Fabjan Drini, Daniel Elezi, Ferdi Ndrejaj, Gjergj Ndrejaj, Amarildo Alla, Emilajno Alla, Eneo Abedini, Qamil Abedini,Endrit Coku, Ervin Myftaraj, Indrit Kolgjokaj, Eraldo Kolgjokaj, Marcelo Gjaci, Riniol Tasi, Prele Kolnikaj, Arbri Xherahu, Lazer Pervataj, Vahit Luca, Amarildo Mustafai, Kristjana Kolnikaj dhe Endri Sercani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...