10.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

Mehaj: Heroizmi dhe sakrificat e popullit ukrainas vazhdojnë të inspirojnë botën

Ministri i Mbrojtjes i Republikës, Armend Mehaj në ditën e shënimit të njëvjetorit të fillimit të agresionit rus në Ukrainë, ka thënë se heroizmi dhe sakrificat e popullit ukrainas vazhdojnë të inspirojnë botën.

“Sot një vit gjithka ndryshoi. Agresioni rus kundër Ukrainës ka unifikuar BE-në, fuqizuar NATO-n dhe ka kërkuar qeveritë të marrin qëndrim. Heroizmi dhe sakrificat e popullit ukrainas inspirojnë botën. Kosova qëndron me Ukrainën në çdo kohë që duhet!”, ka shkruaj Mehaj në Twitter. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...