11 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Mehaj: Raketat “Javelin” janë investim që ka nisur që dy vjet për ushtrinë tonë

Ish-ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka reaguar ndaj lajmeve për blerjen e raketave anti-tank “Javelin” nga SHBA-ja.

Mehaj bëri të ditur se ky investim ka nisur tashmë që dy vjet, por që nuk janë të vetmit që janë në proces.

Ish-ministri gjithashtu theksojë se armatosjen e ushtrisë dhe Kosovës e kemi amanet nga dëshmorët e kombit, martirët, invalidët dhe veteranët e luftës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...