15.7 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Memli Krasniqi përkujton Bajram Rexhepin: Politikan parimor e lider i përgjegjshëm

Kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi, ka përkujtuar ish kryeministrin e parë të pasluftës, Bajram Rexhepin, në 6 vjetorin e vdekjes së tij.

Ai e ka përshkruar atë politikan parimor, lider i përgjegjshëm, mjek profesionist e atdhetar, mik e bashkëpunëtor korrekt, familjar i dashur.

“Politikan parimor, lider i përgjegjshëm, mjek profesionist e atdhetar, mik e bashkëpunëtor korrekt, familjar i dashur. I tillë do të mbetet në kujtesën e gjithsecilit prej nesh kryeministri i parë në Kosovën e pasluftës, doktori i UÇK-së, ish-kryetari i Komunës së Mitrovicës, ish-Ministri i Punëve të Brendshme, kirurgu i suksesshëm – Dr. Bajram Rexhepi.”

“Një jetë e tërë në shërbim të atdheut dhe popullit! – është fraza që e karakterizon më së miri jetën dhe veprën e Bajram Rexhepit”, ka shkruar Krasniqi.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...