9 C
Pec
E premte, 7 Maj, 2021

Mençuria me të cilën u përgjegj Sheiku Rashid kur u pyet për të ardhmen e Dubait

Kohët e fundit nuk kemi dëgjuar asgjë më të mirë

Kur themeluesi i Dubait u pyet se si e sheh të ardhmen e vendit të tij, ai u përgjigj:

“Gjyshi im ka udhëtuar me një deve, babai im gjithashtu, unë ngas një Mercedes, djali im një Land Rover, nipi im gjithashtu do të ngasë një Land Rover, ndërsa stërnipi im ndoshta do të udhëtojë me një deve…”

Dëgjuesit u habitën dhe e pyetën: Pse?

Ka disa parime, që gjithmonë përcaktojnë gjithçka.

“Qe për çfarë bëhet fjalë: kohët e vështira krijojnë burra të fortë, burrat e fortë krijojnë kohë të mira, kohët e mira krijojnë burra të dobët, burrat e dobët krijojnë kohë të vështira.

Shumica nuk do ta kuptojnë atë, por prosperiteti në vendin tonë prodhon parazitë, jo luftëtarë”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...