17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Mërgimtarët po largohen nga Kosova, vazhdojnë pritjet në pikat kufitare

Në pikat e kalimit kufitar me Serbinë edhe në orët e mbrëmjes të së premtes vazhdon të ketë fluks të automjeteve dhe pritje të bashkatdhetarëve, të cilët po kthehen në vendet e Evropës Perëndimore pas pushimeve në Kosovë.

Sipas raportit të Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar të orës 19:29, bashkatdhetarët po presin në Merdar deri në një orë e 40 minuta për të dalë nga Kosova. Kolona e automjeteve brenda Kosovës në këtë pikë kufitare është 500 metra.

Pritje deri në një orë për të dalë nga Kosova ka edhe në vendkalimin kufitar Dheu i Bardhë, ku kolona e automjeteve arrin në 250 metra.

Ndërsa, për të hyrë në Kosovë në të gjithë vendkalimet kufitare pritjet janë 3 deri në 5 minuta. Qytetarët mund të informohen në kohë reale për gjendjen në vendkalimet kufitare duke klikuar në këtë link. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...