7.9 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Merkel dhe Macron do të takohen në Paris, flasin për Brexit dhe çështje tjera të BE-së

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot takohet me presidentin francez Emanuel Macron.

Temat e takimit të sotëm do të jenë: Brexit-i, marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara dhe çështje të tjera evropiane.

Ky takim vjen një ditë pasi kryeministrja britanike Theresa May ka thënë se Paralamentit  do t’i ipet edhe një shans për të votuar për shtyrjen e daljes së Britanisë nga BE e caktuar për datën 29 Mars.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...