Sot (e martë) do të zhvillohen dy ndeshje interesante, por që njëra është derbi.

Liverpooli është nikoqir i Real Madridi për të tetën e finales dhe do të jetë një spektakël i vërtetë në Anfield Road.

 

Në anën tjetër, Napoli i shkon Eintracht Frankfurtit, një ndeshje aspak e lehtë për liderin e Serie A dhe që do të luajnë me kujdes të shtuar.

Që të dyja takimet do të fillojnë nga ora 21:00.