-0.1 C
Pec
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Mësohen çiftet e 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës sot është bërë tërheqja e shortit për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës në futboll.

Fituesi në fuqi i trofeut, Llapi do ta vizitojë Prizrenin për t’u takuar me Lirinë.

Kampioni Ballkani ka pasur fat në short pasi do të ballafaqohet me A&N, skuadrën që bën gara në Ligën e Parë.

Fat ka pasur edhe Gjilani që luan në shtëpi kundër Vjosës e cila gjithashtu garat i zhvillon në Ligën e Parë të Kosovës.

Ndeshjet do të luhen më 5 dhe 6 shkurt të vitit 2023 dhe zhvillohen me sistem direkt eleminimi.

Çiftet e plota:

Prishtina – Dukagjini

Flamurtari – Vushtrria

Malisheva – Fushë Kosova

Ballkani – A&N

Gjilani – Vjosa

Liria – Llapi

Behari – Prizreni

Feronikeli 74 – Trepça 89./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...