3.8 C
Pec
E enjte, 22 Shkurt, 2024

Mësohet kandidati potencial që mund të bëhet trajner te Kosova

Federata e Futbollit të Kosovës gjatë këtyre dite mëson zyrtarisht trajnerin e ri, pas largimit muaj më parë të Primozh Glihas.

Gazetari Arlind Sadiku përmes rrjeteve sociale raporton se Bruno Labbadia është kandidati potencial për t’u emëruar trajner te “Dardanët”

57-vjeçari është pa klub që nga viti 2023, kur ishte larguar nga klubi i famshëm gjerman, Stuttgart.

Labbadia preferon formacionin 4-3-3, kurse në të kaluarën ka qenë trajner edhe te skaudrat, si: Herth Berlin, Leverkusen, Hamburger dhe Wolfsburg./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...