7.2 C
Pec
E shtunë, 1 Prill, 2023

Meta mbështet Kurtin pas pranimit të propozimit të BE-së: Përshëndes lidershipin e kryeministrit

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, tashmë kryetar i partisë së Lirisë, ka përshëndetur sot qëndrimin e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për pranimin e propozimit të Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Në një postim në Twitter, Meta është shprehur se propozimi i BE-së është një faktor kyç për stabilitetin dhe të ardhmen evropiane të rajonit.

“Një lajm shumë i mirë nga Prishtina për hapat pozitivë drejt njohjes reciproke dhe normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Përshëndes lidershipin e kryeministrit Albin Kurti, që kontribuon për paqe të qëndrueshme dhe marrëdhënie të mira me fqinjët. Propozimi i BE-së, një faktor kyç për stabilitetin dhe të ardhmen evropiane të rajonit”, ka shkruar Meta.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...