5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Metoda për pastrim të mëlçisë në kushte shtëpie

Mëlçia rolin kyç e ka pastrimin e krejt organizmit.

Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme të trupit, pasi rregullon yndyrën, ekuilibrin e hormoneve, tretjen dhe qarkullimin.

Por edhe mund të pastrojë krejt organizmin e njeriut nga helmet të cilat janë përgjegjëse për sëmundje të ndryshme, njofton Klan Kosova.

Alkooli dhe ushqimi i shpejtë janë shkaktarët kryesor të dëmtimit të saj.

Pastrimi i mëlçisë në një mënyrë natyrale: Para së të hani mëngjes ose pini kafe, pini një lugë vaj ulliri me disa pika nga lëngu i limonit.

Pini çaj dhe lëng xhenxhefili më së paku njëherë në javë, por edhe çaji i mentës përmirëson funksionimin e mëlçisë.

Pesë arra në ditë ndihmojnë në eliminimin e helmeve nga organizmi, po ashtu konsumimi i hudhrës në të gjitha mënyrat e mundshme ndihmon në pastrimin e gjakut dhe jua lehtëson punën mëlçisë e veshkave./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...