9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Mexican Open: Rafa Nadal fitore rutinore, pason dueli me Kyrgios

Rafael Nadal e ka nis mbarë ATP turneun e Acapulcos, pasi në dy sete arriti të mposht Mischa Zverev.  Tenisti numër 2 në botë ka zhvilluar meçin e parë që nga humbja në finalen e Australian Open dhe nuk ka pasur shumë problem për të fituar me rezultat 6-3, 6-3 në geme.

Spanjolli e ka elimuar tenistin gjerman për 82 minuta lojë dhe është plasuar në raundin e dytë.

Në këtë raund do të përballet me Nick Kyrgios i cili mundi në dy sete italianin Andrea Seppi.

Stinorin e kaluar titullin në Mexico Open Juan Martin del Potro por nuk do ta mbroj trofeun përshkak të lëndimit.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...