24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Milani e pret sonte Cagliarin, fitorja ia siguron Championsin

AC Milan sot mund ta sigurojë një vend në Champions League, për edicionin e ardhshëm.

Hera e fundit kur Milani ishte në Ligën e Kampionëve, ishte sezoni 2013/14.

Prej orës 20:45, Milani e pret në “San Siro” Cagliarin dhe fitorja eventuale ia siguron një vend në Ligën e Kampionëve.

Momentalisht Milani gjendet në vendin e tretë me 75 pikë, aq sa ka Juventusi me një ndeshje më shumë.

Napoli gjendet i pesti me 73 pikë, ndërsa e zhvillon sot ndeshjen ndaj Fiorentinës në udhëtim. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...