3.7 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Milani vazhdon me fitore, fundoset Cagliari

Skuadra e Milanit ka vazhduar me fitore në Serie A.

Kuqezinjët mposhtën në udhëtim skuadrën e Cagliarit, me rezultat 3-1.

Cagliari ishte skuadra e parë e cila kaloi në epërsi me golin e Zito Luvumbo, në minutën e 29-të.

Skuadra e Piolit reagoi shpejt dhe e përmbysi rezultatin në pjesën e parë.

Noah Okafor shënoi golin e parë me fanellën kuqezi dhe barazoi rezultatin në minutën e 40-të.

Pesë minuta më vonë, Fikayo Tomorri shënoi golin e dytë ku me rezultat 2-1 u mbyll edhe pjesa e parë.

Golin e fitores ër Rosonerët e shënoi Ruben Loftus Check në minutën e 60-të.

Me këtë fitore, Milani ngritet në vendin e dytë në tabelë me 15 pikë në gjashtë ndeshje, ndërsa Cagliari mbetet e fundit me 2 pikë të grumbulluara./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...