35 C
Pec
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Miliona euro mbesin të bllokuara nga masat e BE-së, opozita e shqetësuar se vendi mund të përjashtohet edhe nga Plani i rritjes

Masat e Bashkimit Evropian ndaj Kosovës, të vendosura një vit më parë, kanë pasur ndikim negativ në ekonominë e vendit, vlerësojnë partitë opozitare dhe njohësit e ekonomisë, ku sipas tyre, rreth 300 milionë euro janë bllokuar nga BE-ja.

Ata kanë ngritur shqetësime se Kosovës mund të mos i disbursohen as mjetet nga Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor.

Lajmi i plotë në KSP. /Njeshi/ 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...