8.1 C
Pec
E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Milot Rashica në formacionin e javës në Europë

Milot Rashica po kalon nëpër një formë shumë të mirë dhe po kontribuon me gola dhe asiste për Werder Bremen në Bundesligë.

Ylli i “Dardanëve” ka shënuar dy gola vendimtar në fitoren e Werder ndaj Schalke 4-2.

Paraqitja e Rashicës është vlerësuar nga të gjithë por edhe nga gazeta e madhe italiane, Gazzetta Dello Sport.

Kjo gazetë prestigjioze, e ka përfshirë Rashica në formacionin e javës në Evropë, pjesë e së cilit janë edhe Gerard Pique, Thomas Muller dhe Raheem Sterling.

Rashica në sulm pozicionohet së bashku me Ben Yedderin e Sevillas dhe Perezin e Neëcastle United./Lajmi/Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...