0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Mimoza Kusari pas takimit me homologët rajonalë: Po forcojmë rrugëtimin tonë drejt BE-së

Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, tha se angazhimi për të diskutuar me homologë rajonalë mbi çështjet e përbashkëta thelbësore e forcon rrugën e shteteve të rajonit drejt Bashkimit Europian.

“E entuziazmuar për të trajtuar çështjet jetike të bashkëpunimit rajonal, integrimit në BE dhe vlerave euroatlantike në takimin e sotëm të përbashkët të Komiteteve të Punëve të Jashtme dhe të BE-së të Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Bosnjës në Prishtinë. Duke u angazhuar në diskutime me homologët tanë, ne po forcojmë rrugëtimin tonë drejt BE-së!”, ka shkruar ajo në X./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...